صفحه اصلی »

گزارشی از برنامه ملی دوست من انسولین در مشهد

چهارمین برنامه ملی « دوست من انسولین » در استان خراسان، شهر مشهد برگزار شد. این برنامه در تاریخ بیست وهفتم و بیست و هشتم مهرماه1390، در سالن هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا (ع) در دو بخش جداگانه برای:

1.جامعه پزشکی و پیراپزشکی

2.افراد دیابتی وابسته به انسولین و خانواده هایشان برگزار گردید.

صبح روز اول، در بخش اول، 82 نفر از جامعه پزشکی و پیراپزشکی (پزشک عمومی، کارشناس تغذیه، پرستار و ...) با مباحث آموزشی مورد نیاز افراد دیابتی و چگونگی بیان و انتقال این مطالب به آنها آشنا شدند، همچنین هفت نفر از پزشکان فوق تخصص غدد و هشت نفر از پزشکان متخصص داخلی نیز در این برنامه شرکت کردند.

در ابتدای این برنامه آقای مهندس هرمز کیخان زاده به معرفی انجمن دیابت گابریک پرداخت.

بعد از ظهر همان روز، در بخش دوم، 153 نفر از افراد دیابتی شهر مشهد در برنامه شرکت کردند، در بخش مربوط به افراد دیابتی نوع یک حدود 90% این افراد کودکان دیابتی زیر 15 سال بودند. در این بخش، اصول تغذیه و پزشکی مورد نیاز فرد دیابتی با شیوه ای متفاوت و عملی برای زندگی فردی این افراد بیان گردید.

همانند دیگر برنامه های « دوست من انسولین » برق شادی که در چهره شرکت کنندگان دیده می شد خبر از تغییری اساسی در زندگی این افراد و خانواده هایشان می داد که به علت افزایش اطلاعات و ایجاد انگیزه ای قوی برای کنترل قند خون بود.

این برنامه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهر مشهد، بیمارستان امام رضا (ع)- بخش غدد و متابولیسم کودکان و پزشکان فوق تخصص غدد شهر مشهد ( به ترتیب حروف الفبا و از چپ به راست: جناب آقای دکتر پیمان اشراقی، جناب آقای دکتر سید حسین دهقان منشادی، سرکار خانم دکتر نصرت قائمی، جناب آقای دکتر رحیم وکیلی) برگزار شد.

این پزشکان در طی دو روز سخنرانی هایی، با موضوعات مرتبط با دیابت را برای جامعه پزشکی و پیراپزشکی ارائه دادند. همچنین این پزشکان دو روز را همراه لحظه به لحظه برنامه ملی«دوست من انسولین » در شهر خود بودند.

دکتر وکیلی ،مدیر گروه کودکان در مصاحبه ای با انجمن دیابت گابریک ابراز داشت: دیابت بیماری مزمنی است که هر چه اطلاعات فرد نسبت به آن بیشتر باشد کنترل آن بهتر خواهد بود لذا این برنامه در راستای آگاهی دادن بیشتر به خانواده ها و کودکان دیابتی شکل گرفت. ایشان برنامه را متفاوت و متنوع دانست و حضورجامعه پزشکی شرکت کننده در برنامه را امیدوار کننده خواند. وی در توصیه به افراد دیابتی گفت: افراد دیابتی بدانند که با وجود دیابت باز هم می توان شیرین زندگی کرد. وکیلی در سخنان خود گابریک را در یک جمله "دوست خوب کودکان دیابتی"  معرفی نمود.

حضور آقای نیما نکیسا، دروازه بان سابق تیم ملی کشور نیز برنامه «دوست من انسولین » فضا را بیش از پیش شاد ساخت. نکیسا طی صحبتی با شرکت کنندگان همه بچه های دیابتی را به ورزش تشویق کرد و برای سلامتی همه افراد دیابتی کشور آرزوی سلامتی نمود.

در پایان برنامه نیز برای تقدیری از مسئولان برگزاری در شهر مشهد و انجمن دیابت گابریک انجام شد.

نیرو های اعزامی از انجمن دیابت گابریک:

سرکار خانم فاطمه سادات امیری (دانشجوی دکترای تغذیه- مدرس دیابت) و سرکار خانم دکتر رضوان هاشمی (پزشک عمومی- مدرس دیابت)

سرکار خانم سحر دوخائی (مدیر پروژه دوست من انسولین)، سرکار خانم هاجر رحیمی (مدیر واحد روابط عمومی) و سرکار خانم سوگل جم (سرپرست واحد آموزش)

شرکت فریرآساطب (نمایندگی دستگاه تست قند خون گلوکارد صفر-یک، کیف خنک نگه دارنده انسولین FRIO و سرنگ و سرسوزن PIC)، شرکت داریان تجارت (شیرین کننده رژیمی کاندرل و عسل و مربای داربو)، شرکت سانوفی (انسولین گلارژین یا لانتوس)، موسسه ابن سینای بزرگ (هفته نامه سلامت)، شرکت ساندوز(متفورمین هگزال) و شرکت صدراتک پارسیان مبین (نماینده رسمی وایمکس مبین نت) و باشگاه سیه جامگان ابومسلم خراسان از شرکت های حمایت کننده انجمن، در این برنامه حضور یافتند.

با تشکر از آقای مهندس نیک بین، سرکار خانم فرشته امانت، جناب آقای ابوالفضل عباسی، سرکار خانم حسن آبادی و سایر عزیزانی که ما را در برگزاری این برنامه یاری فرمودند.

عکس دسته جمعی کودکان دیابتی نوع یک شهر مشهد:

عکس هایی از کودکان دیابتی در شهر مشهد:

تبلیغات

منبع: gabric.ir

پایگاه اطلاع رسانی مطب دکتر محمد عباسی

فوق تخصص غدد و متابولیسم/ن.پ52793

تاريخ : سه شنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۲

به نام او كه يادش آرام بخش دلهاست

کاربرگرامی سلام

اينجا كليك كنيد

چنانچه امکان ورود به سایت نوبت دهی از این طریق وجود نداشت میتوانید مستقیما به آدرس سایتwww.doctorabbasi.ir مراجعه نمایید.

اینترنت اکسپلور مرورگرمناسبی برای دریافت نوبت نیست لطفا از سایر مرورگرها استفاده کنید.براي دريافت نوبت ،كدملي وشماره تلفن همراه الزامي است

نوبت دهی راس ساعت 6عصر هر روز برای روز بعد انجام می شود.

خانم های باردار نیاز به نوبت قبلی ندارند.از آنجا كه  کودکان کمتر از 12 سال توسط همكاران فوق تخصص غدد کودکان ويزيت مي شوند از پذيرش آنهامعذوریم.

با دریافت کد رهگیری در پایان نوبت دهی ،یادداشت  وارائه آن به منشی ، نیازی به گرفتن پرینت وکپی از نوبت دریافتی نمی باشد.

افرادی که به هردلیل موفق به دریافت نوبت اینترنتی نمی شوند میتوانند به سایر همکاران غددمراجعه نمایند.

آدرس مطب همکاران فوق تخصص غدد

اسم

بین عارف 2و4 ساختمان حکیم

خیابان کوهسنگی کوهسنگی 4 ساختمان صدرا

38558300

بولوار سجاد-ساختمان نگین(نزدیک چهارراه خیام)

37676202

بولوارمعلم روبروی پمپ بنزین کلینیک شهید چمران

36065157

آقای دکتر جواد کرباس فروشان

دانشگاه 20- مجتمع مهر

بولوار دانش آموز کلینیک حضرت رسول(ص)

میدان بیمارستان امام رضا(ع) ساختمان پزشکان رازی

۳۸۵۵۳۵۷۸

آدرس مطب همکاران فوق تخصص غددکودکان

اسم

بولوار دانش آموز کلینیک حضرت رسول(ص)

آحمدآبادکوچه محتشمی بین محتشمی 4و6

38417836

زمان پذیرایی بیماراني كه نوبت گرفته اند مطابق جدول ذیل در مطب صورت میگیرد:

شنبه

آدرس: مشهد بولواردانشجو نبش دانشجوی ۲۶ پلاک یک تلفن 3۸۶۹۳۸05و3۸۶۷۶۳۰۷

ارسال توسط دکترمحمدعباسی

تاريخ : چهارشنبه هفدهم دی ۱۳۹۳

سه گروه ازبیماران ذیل در صورتی که طی سه ماه اخیر ویزیت شده باشندبا ذکر نام و تاریخ ویزیت می توانند از طریق پیامیک یا ایمیل سوالات خود را بپرسند

افرادی که اخیرا در مطب ویزیت شده اند ودرمورد نحوه مصرف وعوارض دارو ی تجویز شده سوال دارند.

خانم های باردار که برای کنترل قندخون آنها انسولین شروع شده است (برای تنظیم دوز انسولین).

افراد دیابتی که اخیرا برای کنترل قندخون آنها انسولین شروع شده ویا مقدار آن تغییر یافته (برای تنظیم دوز انسولین).

ارسال پیامک به تلفن09152053927

ایمیل به پست الکترونیکی dr.abbasi1382@gmail.com

ارسال توسط منشی مطب

تاريخ : سه شنبه شانزدهم دی ۱۳۹۳

هرچند اسفندماه هرسال افراد دارای پرونده تمامی نوبتهای مربوط به سال بعد خود را میتوانند حضوری دریافت  کنند

اما تقاضای نوبت روزانه بدلیل عدم توازن عرضه(15 نفر نوبت دهی اینترنتی روزانه) با تقاضا (بطور متوسط روزانه حدود 60درخواست دریافت نوبت )  یکی از مشکلات نوبت دهی است.

کما اینکه آخرین روش نوبت دهی که اینترنتی می باشد با مشکل زمان مواجه است طوری که بدلیل تقاضای زیاد ظرف زمان کوتاهی ظرفیت تکمیل میشود.

پیشنهاد شما چیست ؟

در این پست   و یا ایمیل Dr.abbasi1382@gmail.com  منتظر پیشنهادات وانتقادات کاربران گرامی در موردنحوه نوبت دهی هستیم.

ارسال توسط منشی مطب

تاريخ : سه شنبه شانزدهم دی ۱۳۹۳

برای رعایت حال بیماران مخصوصا عزیزان شهرستانی ، علاوه بر دادن نوبت حضوری در اسفند برای سال آینده،امسال بخشی از نوبتهای اسفند برای سال آینده اینترنتی خواهد بود

ارسال توسط منشی مطب

منبع: blogfa.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :